Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Fanoušek Sparty hajloval při zápasu. EXKLUZIVNÍ VIDEO

Na nedělním fotbalovém zápase mezi Oloumoucí a pražskou Spartou fanoušek klubu z Prahy hajloval.

Na videu je jasně vidět, jak fanoušek zvedá pravici v nezaměnitelném gestu.

 

Policie o tom ale vůbec nic neví. "V této chvíli nemáme o ničem takovém vůbec poznatky," krčila v pondělí před polednem rameny olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.


Dodala ale, že všechno ještě může být jinak. "Na zápase jsme pořídili řadu vlastních záběrů, které nyní analyzujeme. Ještě ale nejsme hotoví a je možné, že se tam něco takového objeví," dodala vzápětí mluvčí.


Rozdovádění sparťané v Olomuci také házeli dělbuchy a dělali paseku, kde se dalo. Tam se ale pořadatelům povedlo situaci zvládnout a policisté zasahovat nemuseli. Ale při hašení požárů po výbuších dělbuchů se pořadatelé pořádně zapotili. Museli si pomáhat kbelíky.
 

Řádění v Brně


Není to ale zdaleka jediný fotbalový exces. Tento víkend byl totiž první, kdy na pořádek přímo na stadionech nedohlíželi policisté. Místo toho se o bezpečnost měli postarat sami pořadatelé. Ti ale například v Brně vůbec neměli šanci a fanoušci Baníku je honili po hrací ploše až do chvíle, kdy zasáhli policejní těžkooděnci.


 


Ministr vnitra Ivan Langer nemá z víkendových incidentů ani trochu radost. "Je vidět, že se na to pořadatelé v Brně vykašlali," skřípal zuby ministr. Brněnský klub bude podle něj navíc muset policejní zásah zaplatit ze svého. Může to stát i desetitisíce.


Že na stadionu chyběli při takhle rizikovém utkání mezi odvěkými rivaly policisté, se nelíbilo ani ostravskému kapitánovi Rudolfu Otepkovi.tn.cz / pez