Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2010

Farmářský trh se stane v pražských Holešovicích tradicí

Farmářské trhy
Zdroj: Mediafax
Na trhu si můžete koupit domácí uzeniny, sýry, pečivo, bio víno, bio potraviny

Po prvním Holešovickém farmářském trhu, který proběhl v květnu v Holešovické tržnici, se radnice Prahy 7 rozhodla podpořit tradici pravidelných farmářských trhů, jež se na stejném místě budou konat každou poslední sobotu v měsíci.

"Pilotní projekt farmářských trhů v Praze 7 ukázal, že lidé mají o kvalitní tuzemské produkty stále velký zájem, budeme proto velice rádi, pokud se Holešovický farmářský trh stane v Praze 7 vyhledávanou tradicí,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Josef Neuberg.
 


 

Další Holešovický farmářský trh je plánovaný na 26. června. Od srpna se trhy budou konat každou poslední sobotu v měsíci.
 

PSALI JSME:

Farmářská tržiště v Praze: živé ryby a české jahody

 

Umístění farmářského trhu právě do Holešovické tržnice má svou logiku. V hale 22 funguje největší zeleninové tržiště v Čechách, které je otevřené denně kromě neděle a nabízí čerstvou zeleninu, ovoce a další produkty po celý rok. A právě sobotní farmářské trhy, které jsou umístěny do haly 22 a přilehlých venkovních prostor, rozšíří nabídku tržiště o sortiment, který zde normálně nenajdete, jako jsou domácí uzeniny, sýry, pečivo, bio víno, bio potraviny atd. Celé místo tak připomíná bohaté potravinové trhy, jaké známe ze zahraničí.
 


 


 

TN.cz