Hasiči krotili MOHUTNÝ POŽÁR slámy! Zapálil sklad někdo ÚMYSLNĚ?

Šest požárních jednotek hasilo ve středu požár slámy uskladněné v hale u Velkého Karlova na Znojemsku. Při požáru se nikdo nezranil, majitel vyčíslil škodu na 30 tisíc korun, řekl Mediafaxu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Hasiči dostali oznámení o požáru krátce před půl čtvrtou ráno. "Na místě bylo 45 tun uskladněné balíkové slámy, ale hořela jen část," uvedl Haid.


Protože se oheň rychle šířil a v bezprostředním okolí nebyl zdroj vody, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.


"Plameny šlehaly skoro až ke stropu. Po téměř dvou hodinách dostaly jednotky oheň pod kontrolu," sdělil mluvčí s tím, že kvůli uskladnění slámy až do výšky osmi metrů bylo nutné balíky vyvézt ven a dohašovat je před halou. "Dohašování zřejmě potrvá až do odpoledních hodin," dodal.


Požár zničil zhruba čtvrtinu uskladněné slámy, zbytek hasiči včas zachránili. Majitel předběžně vyčíslil škodu na 30 tisíc korun.


"Vyšetřovatel nyní zjišťuje příčinu požáru. Nevylučujeme samovznícení, nedbalost při zacházení s otevřeným ohněm, ale ani úmyslné zapálení," uzavřel Haid.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz