Hasiči vylovili v Praze u Hlávkova mostu z Vltavy opilého bezdomovce

Hasiči vylovili v neděli před šestou hodinou ranní z Vltavy u pražského Hlávkova mostu opilého asi 40letého bezdomovce a předali ho záchranářům.

Vylovený muž vzápětí usnul, sanitka ho převezla do nemocnice, jeho stav není vážný.

 

Muži bez domova, který se ocitl ve vodě možná úmyslně, nebo nešťastnou náhodou, zavolal pomoc jeho kamarád. Druhý se ho snažil držet, aby neuplaval. Všichni tři pravidelně nocují pod Hlávkovým mostem na konci u nábřeží Kapitána Jaroše. U jejich kutlochu asi pět metrů nad hladinou řeky vedou do vody ve stěně zapuštěné schody.

 

Hasiči museli přijet na protější ostrov Štvanice, odkud se dal mnohem snadněji spustit člun na vodu, a přeplout na druhou stranu. Mokrého muže vylovili a předali záchranářům, čekajícím rovněž na ostrově. Ti bezdomovce po ošetření v sanitce odvezli do nemocnice. Jeho stav není podle prvních informací vážný. "Usnul jako miminko," nechal se slyšet jeden z těch, kteří muže zachránili.

 

"Zatím není jasné, jestli muž skočil nebo slezl do vody schválně, nebo tam spadl," řekl Mediafaxu zasahující policista. "Všichni tři bezdomovci byli opilí," doplnil s tím, že není vyloučeno, že muž se ve vodě ocitl už během noci a druzí dva to zaregistrovali až ráno.

mra tn.cz / Mediafax