Hnuly se plechy, víc si nepamatuji, říká dívka zraněná utrženou střechou

Jedenáctiletá dívka, kterou zavalila střecha při páteční bouři, už je z nemocnice doma. Z nehody si nic nepamatuje.

Páteční silná bouře vzala střechu rodinné vily v Šenově na Ostravsku a trosky zavalily jejího majitele s jedenáctiletou dcerou.  Dívka skončila ve frýdeckomístecké nemocnici na JIP s otřesem mozku a roztrženou rukou. Otec vyvázl bez většího zranění. Více TADY.

Zpověď matky dívky bezprostředně po nehoděV úterý odpoledne pustili lékaři jedenáctiletou Simonu z nemocnice domů. "Šla jsem od kamarádky. Taťka tam pomáhal opravit plot. Mámka nás zavolala domů. A pak se hnuly plechy a už si nic nepamatuji,“ vzpomíná na páteční událost.

"Jsem ráda, že to tak dopadlo. Mám zašitou ruku a lehčí otřes mozku. Dnes za mnou přijdou kámošky,“ těší se Simona.

Rodina ale ještě nemá úplně po starostech. S pomocí sousedů, přátel a známých odklízí následky vichřice. Dům by měl být staticky v pořádku. Potřebuje ale komplet novou střechu. V úterý a ve středu opět v Šenově vydatně lilo a voda kapala přímo ze stropu.

Podívejte se, jak dopadl dům po bouřce"Už vodu nemáme kam chytat, použili jsme kýble, hrnce... Tak se za nás pomodlete a pošlete nám sluníčko,“ svěřila se našim reportérům matka dívky Dagmar Krištofová.

"Věci už se ale začaly hýbat. V úterý tu byl likvidátor z pojišťovny, tak to snad bude co nejdříve v pohodě. Chtěla bych poděkovat všem, kdo nám v pátek a i po další dny pomohli. Jsme rádi, že máme kolem sebe tak hodné sousedy, rodinu, přátele, ale i cizi lidi, kteří se zastavovali a šli nám pomáhat,“ řekla s dojetím Dagmar Krištofová.

sn s přispěním Evy Myšíkové TN.cz