Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hradozámeckou noc 2011 si nenechaly ujít TISÍCE LIDÍ!

Ze soboty 3. 9. na neděli 4. 9. 2011 se návštěvníkům Hradozámecké noci 2011 otevřelo více než sedm desítek památek. A to jak soukromých, tak památek ve správě Národního památkového ústavu. A zájem o jejich návštěvu byl.

Slavnostní oficiální zahájení proběhlo na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou v kraji Vysočina, kde byl pro letošní rok také hlavní stan dění Hradozámecké noci 2011. Otevření se ujala na hlavním pódiu generální ředitelka NPÚ Ing. arch. Naďa Goryczková spolu s moderátorem a autorem programu pro Jaroměřice nad Rokytnou Pavlem Andělem, který na pořádání Hradozámecké noci spolupracuje s Národním památkovým ústavem opakovaně.Generální ředitelka v rozhovoru s moderátorem připomněla základní údaje o počtu zúčastněných památek a představila akci samotnou. Poté společně formálně odstartovali celý program.Následný program, jehož součástí byly koncerty (souboru Hradišťan, Zdeňka Bíny, Jana Matěje Raka, Justina Lavashe, J. Macka, J. Baštové, vokálního kvartetu Laurus a dalších), módní přehlídky, taneční vystoupení, projekce, aj. probíhal na pěti pódiích v zámku i mimo něj.

ČTĚTE TAKÉ:
Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou je hlavním centrem Hradozámecké noci 2011!


Návštěvníci mohli program i hudební styly střídat až do sobotní půlnoci. Pochopitelně největší zájem vzbudily dva koncerty souboru Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Na jejich vystoupení byl téměř do posledního místa obsazen Kostel svaté Markéty, který přiléhá k zámku. Návštěvníci také měli možnost jít na noční prohlídku zámku, zhlédnout výstavu o výchově šlechticů na zámku, nebo se jen tak projít osvětlenou francouzskou zahradou u zámku. Program doplnila také vernisáž výstavy nočních pohledů na památky Vysočiny v zámecké chráněné kavárně.Krásné letní počasí i bohatý program přilákalo k zámku stovky návštěvníků, z nichž 316 se zúčastnilo i placeného programu v prostorách zámku.Hradozámecká noc 2011 přilákala všeobecně, po celé České republice, velké množství zájemců o kulturní programy. Na památky ve správě Národního památkového ústavu zavítalo přibližně 15 000 návštěvníků.Toto číslo bude ještě vyšší, jakmile budou známy návštěvnosti památek mimo správu NPÚ (soukromých, městských, …). Tato celorepubliková akce pod patronací Národního památkového ústavu byla velmi úspěšná a již je plánován ročník 2012.
 

TN.cz