TRAŤ SMRTI: Ráno tam zabil vlak muže, odpoledne ženu!

Chtěl skočil pod vlak
Zdroj: Mediafax
Smrt muže vyšetřuje policie. Ilustrační foto.

Druhý lidský život během jediného dne vyhasl v sobotu na železniční trati mezi Českými Velenicemi a Českými Budějovicemi. Zatímco ráno usmrtil vlak mladého muže, v podvečer vlak v kolejišti srazil a usmrtil ženu, informoval agenturu Mediafax mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

"Odpolední tragická nehoda se stala asi 200 metrů před železniční stanicí České Velenice. Po kolejích šel pár, muž se ženou. Zatímco muž stačil před projíždějícím vlakem z kolejiště uskočit, žena tak pohotová nebyla a vlak ji srazil," popsal tragédii mluvčí Bajcura. Žena utrpěla těžké poranění hlavy, kterému na místě podlehla.
 
"V důsledku vyšetřování nehody bude provoz na železniční trati uzavřen na dvě až tři hodiny," dodal mluvčí Bajcura.
 
Pohyboval se s kolem po kolejích
 
Už ráno vyjížděli policisté k obci Byňov, kde leželo v kolejišti na trati České Velenice - České Budějovice mrtvé tělo asi třicetiletého muže. Jednalo se o cyklistu, kterého srazil nákladní vlak kolem čtvrté hodiny ranní.
 
Muž se z dosud neznámých důvodů pohyboval i s kolem na železniční trati v blízkosti železničního přejezdu. Dopravu na železniční trati se podařilo obnovit ještě v dopoledních hodinách.
 
"Tělo muže sraženého vlakem se našlo v 7:45 hodin a pravděpodobně na místě leželo čtyři hodiny, tedy od doby, kdy místem projížděl poslední vlak. Jednalo se o nákladní vlak a po střetu muž na místě zemřel," upřesnil mluvčí Bajcura.
 
"Ověřujeme totožnost mrtvého muže, na místě by měla být i jeho přítelkyně," dodal Bajcura.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax