HRŮZA! Dřevorubec se pořezal motorovou pilou LEKL SE AKTIVISTEK!

Při potyčce s aktivisty se v pátek pořezal motorovou pilou dvaačtyřicetiletý český dřevorubec v lokalitě Na Ztraceném. Sanitka jej odvezla do nemocnice, případem se zabývá policie, řekla agentuře Mediafax mluvčí policie Dana Ladmanová.

Nehoda se měla stát poté, co se v bezprostředním okolí dřevorubce odvětvujícího skácený strom pobíhali aktivisté. Dřevorubec se lekl, ucukl v obavě, aby list pily blokádníky nacházející se v těsné blízkosti nezranil a sám si pořezal běžící motorovou pilou nohu. "První pomoc poskytli dřevorubci strážci parku, pak na místo dorazila sanitka záchranky. Zranění muže spočívá v pořezání mezi pánví a kyčlí nohy, sanitka jej přepravila do sušické nemocnice, kde se bude po základním ošetření dále léčit," řekla agentuře Mediafax mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.
 

Dřevorubec se poranil v lokalitě Na Ztraceném, kde probíhá už třetí týden blokáda kácení kůrovcem napadených stromů. "Případ policie vyšetřuje, policisté jsou na místě nehody, vyslýchají svědky události a prověřují okolnosti události," řekla Ladmanová.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Protesty proti aktivistům na Šumavě SÍLÍ. ZUBAŘKA ZAHÁJILA HLADOVKU
 

V té době se v blízkosti dřevorubce pohybovali minimálně dva aktivisté, kteří stěžují práce dřevařům. "Nešťastná událost je přímým důsledkem nepřehledné situace, která kvůli blokádě v lokalitě Na Ztraceném nastala,“ říká mluvčí NP Šumava Pavel Pechoušek. První ošetření zraněného provedla Informační a strážní služba Národního parku Šumava (ISS NPŠ). Muže pak strážci transportovali a příslušníci policie a předali jej rychlé zdravotní záchranné službě, která ho odvezla k ošetření do nemocnice v Sušici.
 

Blokádníci vinu na zranění muže popírají. "Muž odvětvoval pilou pokácený strom mimo prostor ohrazený páskou. V jeho okolí byly dvě účastnice blokády monitorující prostor kácení a na zranění dřevorubce nemají žádnou vinu," prohlásil mluvčí blokády Vratislav Vozník.
 

Na Ztraceném se v pátek kácí naposledy, parku se podle mluvčího Pechouška podařilo asanovat většinu stromů pokácením a odkorněním či loupáním kůry nastojato. "Pomáhá nám i počasí, kůrovce napadají viry, plísně i paraziti vlivem vlhka a zimy a hromadně hyne, řadu stromů nebude třeba kácet, protože nehrozí výlet kůrovce a zničení dalších stromů," dodal Pechoušek.

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax