HRŮZA na dětských hřištích. Našli tam 17 injekcí narkomanů!

Brněnští strážníci sebrali o víkendu z dětských hřišť v metropoli sedmnáct injekčních stříkaček použitých narkomany. V neděli to řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková s tím, že nejvíce odhozených použitých jehel našli hlídky v Židenicích.

"Chtěli jsme odstranit z veřejného prostranství, hlavně parků, dětských hřišť a dalších odpočinkových a klidových zón odhozené aplikační pomůcky toxikomanů, které představují velké riziko případného přenosu infekce a jiného poranění při kontaktu s nimi," uvedla Kapitančiková.

Hlídky během víkendu pročesávaly parky a dětská hřiště v Novém Lískovci, Starém Lískovci, Bohunicích, Židenicích, na Vinohradech a v Líšni.

V Líšni našli strážníci čtyři použité stříkačky, v Židenicích devět, v Bohunicích tři a ve Starém Lískovci jednu jehlu," vypočítala mluvčí. Množství sebraného materiálu označila mluvčí za "překvapivě malé".

Podle Kapitančikové strážníci likvidují použité jehly a stříkačky po narkomanech v Brně denně. "Víkendová akce měla kromě jiného zmapovat, jaký je aktuální výskyt narkomanů na vybraných brněnských sídlištích," dodala mluvčí.

tn.cz / Mediafax