Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

HRŮZA! V Počátkách divoká psí smečka napadla už čtyři lidi!

Smečka asi devíti psů už několik měsíců terorizuje Počátky na Pelhřimovsku. Majitel se o psy nestará, ti utíkají a několikrát už dokonce pokousali místní obyvatele.

Na problémy městu zadělal jeden z místních obyvatel. Bývalý voják z povolání a policista totiž přišel o majetek a dům, ve kterém se psy bydlel, propadl v exekuci. Majitel se z něj odstěhoval, psi tam ale zůstali. A z neudržovaného domu teď přes díry v plotě utíkají pryč. Agresivní smečka napadá kolemjdoucí a čtyři lidi už dokonce pokousala. „Kousl mě zezadu do nohy. Musel jsem na ošetření k lékaři a čekat, jestli je pes očkovaný proti vzteklině,“ popisuje trable jeden z pokousaných – místní senior Josef Šimáček.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Pes, který každého vyděsí


Dům plný agresivních psů je navíc v těsné blízkosti sídliště, na kterém si hrají děti. A rodiče o ně mají samozřejmě strach. „Bojíme se jich, samozřejmě. Jsou agresivní. Manžel už říkal, že jestli ti psi ublíží dětem, tak je snad zastřelí,“ prohodila jedna z obyvatelek sídliště.

Se smečkou si totiž zatím neví rady ani úřady. Případy pokousání sice vyšetřovala policie, ta ale vše uzavřela jako přestupek. „Věc byla zadokumentována jako přestupek a předána městskému úřadu,“ potvrdila mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková. Jenomže tam také vše skončilo. Majitel totiž nekomunikuje a nepřebírá si ani výzvy od přestupkové komise. „Několikrát  mu byla udělena pokuta, ale on s námi nekomunikuje,“ řekla starosta Počátek Karel Štefl.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
NESKUTEČNÉ VIDEO! Pes OMDLEL ze smradu svého PÁNÍČKA!


Ten teď s nadějí vzhlíží k soudu. Poslední případ pokousání by měl projednávat soud a my budeme prostřednictvím státního zastupitelství požadovat, aby soud nařídil úřední odchyt psů,“ vysvětlil starosta. Bez něj totiž úředníci nemají možnost psy v domě odchytit. „Pokud soud nařízení vydá, můžeme vstoupit do objektu a psy odchytit,“ dodal Štefl.

Lidé v Počátkách jsou ale zoufalí a řešení žádají hned. „Mělo by se s tím něco dělat, nebo se čeká, až ti psi pokoušou děti?“ ptají se místní. „My bohužel podle zákona více v tuto chvíli dělat nemůžeme,“ oponuje starosta. Psi tak zřejmě ještě nějaký čas postrachem Počátek zůstanou.
 

Dušan Vrbecký