CO JE TO ZA BESTIE? Nechali štěňátka v krabici na mrazu!

Šest promrzlých štěňat našli pracovníci útulku v krabici před objektem. Někdo se jich chtěl zbavit, proto umístil krabici z dohledu kamery městského útulku.

Veliké překvapení čekalo v 7 ráno na pracovníky městského útulku v Děčíně. Ve velké krabici pod topolem našli šest promrzlých naříkajících štěňat.

 

"Kdyby je  ten, kdo štěňata zahodil, chtěl umístit v útulku, určitě by se na nás dovolal. Na mobilu jsme stále. Navíc máme před útulkem kameru a té se "dárce" šikovně vyhnul. Tady jde o to, že kdyby je majitel umístil do útulku, musel by za ně platit. Proto to vyřešil takhle," vysvětluje pracovník městského útulku Jaroslav Kácha.

 

Psíci jsou křízenci neurčité rasy, zatím to vypadá, že jsou v pořádku. Vyhráno ale rozhodně nemají. "Noc byla hodně chladná, tak kolem 5 stupňů celsia. Kdyby bylo v krabici míň štěňat, určitě by zle prochladla, že jich tam bylo šest, tak se vzájemně hřála. Ale stejně ještě nemají vyhráno. Jestli prochladla, hrozí jim zápal plic. My jsme je odčervili, zbavili blech a dali jim najíst. Teď můžeme jen čekat, jak se s tím poperou. Nejsou jim zatím ani dva měsíce, tak uvidíme," říká Kácha.

 

Jestliže štěňata přežijí a nezanechá na nich  chladná noc následky, budou k mání zhruba za 14 dní. "Jsou to tři kluci a tři holky," uzavírá Kácha.

Daniela Pilařová