Inspektoři provedli razii ve vietnamské tržnici Sapa

Další razii ve vietnamské tržnici Sapa v pražské Libuši, které se přezdívá malá Hanoj, provedla Česká obchodní inspekce. Pomáhala jí při tom cizinecká policie. Kontrolovalo se vše kolem prodeje zboží.

Mezi nejčastější prohřešky, které musela česká obchodní inspekce řešit, patřilo to, že zboží nebylo správně označené, chyběly třeba ceny. V mnoha případech se totiž zákazník dozví, kolik zboží stojí, až ve chvíli, kdy ho platí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Zásah v Sapě byl přiměřený, rozhodla policejní kontrola
 

Jindy zase obchodníci neměli potřebné doklady a povolení k prodeji. Právě za tyto problémy padaly hlavně pokuty. Jen pro představu, v areálu této tržnice je přes 1300 nejrůznějších obchodů a dá se říci, že takřka v každém by inspekce, která zásah dělala s cizineckou policií, našla nějaký prohřešek.
 

Středeční razie byla jednou z mnoha. Při minulé kontrole česká obchodní inspekce zadržela 214 padělků světových značek v celkové hodnotě takřka milion čtyři sta tisíc korun. Jak inspekce tak i cizinecká policie uvádí, že kontrolní akce budou stále přibývat. Každý z kontrolovaných obchodníků navíc dostává i pokyny ve vietnamštině, jak správně při prodeji postupovat.

Televizní noviny