Na střechu Úřadu vlády vylezl STARŠÍ MUŽ! MÁME S NÍM ROZHOVOR!

Muž, který v úterý před polednem vylezl na střechu Úřadu vlády, se v doprovodu hasičů vrátil zpět na zem. Agentuře Mediafax informaci potvrdil operační důstojník pražských hasičů.

Na místě zasahovali hasiči, policisté a záchranná služba. "Odmítal slézt a s nikým nechtěl komunikovat," uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:

 

Na podezřelého muže upozornila policii po 11. hodině ochranka úřadu, když si ho povšimla, jak překonává plot. "I přes výzvy se muži podařilo vyšplhat až na střechu. Neměl žádný transparent, ani nechtěl s nikým mluvit, pouze vykřikoval, že je nespokojený s vládou," poznamenala mluvčí policie.

 

 

Podle operačního důstojníka hasičů se muž rozhodl slézt ze střechy vládního sídla sám. "Naše jednotka s ním krátce komunikovala a po žebříku muže doprovodila zpět na pevnou zem," řekl důstojník. Podle dostupných informací si muže ihned převzala policie.

 

GALERIE: Muž vylezl na střechu Úřadu vlády

1
/
4
Zdroj: Mediafax
Muž vylezl na střechu Úřadu vlády - 2

 

V pořadí již třetí nezvaná návštěva střechy vládní budovy opět vrhá stín na bezpečnostní ochranu objektu. Poprvé se tak stalo v říjnu roku 2009 - dva aktivisty hnutí Greenpeace protestující kvůli prolomení těžebních limitů pak museli ze střechy Strakovy akademie sundavat policisté z jednotka rychlého nasazení.

 

 

Podruhé nad ostrahou vládního sídla vyzráli aktivisté hnutí Greenpeace letos v dubnu - přelezli plot objektu a v zahradě postavili kříže za obce, které zanikly kvůli těžbě uhlí.

 

tn.cz / Mediafax