V Janáčkově divadle v Brně hořelo. Chytla šatní skříň!

Hasiči v pondělí ráno likvidovali požár Janáčkova divadla v Brně. Agenturu Mediafax o tom informoval operační důstojník hasičů.

"Hořela šatní skříň ve zkušebně," řekl agentuře Mediafax mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Podle jeho slov se nikdo nezranil.
 

"Situaci zatím řešíme," dodal mluvčí s tím, že zatím se neví ani výše vzniklé škody. Na místě zasahovali hasiči, kteří požár za několik minut zlikvidovali.

 

"Škody jsou z našeho pohledu minimální," řekla ČTK mluvčí Národního divadla Brno Šárka Motalová. Příčina požáru zatím není známá. Nikdo se nezranil.

 

Hasiči několik desítek minut po požáru odhadli škodu na 100.000 korun. Kromě osobních věcí a skříně žár poškodil také omítku, dvě okna a elektroinstalaci, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

 

Požár ve třetím patře divadelní budovy objevili technici, když okolo 08:30 přišli z jeviště do šaten. Požár byl ale patrný i zvenčí, kouř se valil z okna orientovaného směrem k ulici Koliště.

 

Hasiči oheň během několika minut zlikvidovali. Skříň museli vyklidit a dohasit zasažené textilie a další materiál. Místnost pak odvětrali. Prověřovali také podezřelý zápach připomínající čpavek. Přítomnost žádné nebezpečné látky ale nezjistili, uvedl Haid.

 

Janáčkovo divadlo je s kapacitou více než 1000 míst největší budovou Národního divadla Brno a zároveň jednou z největších scén v Česku. Konají se v něm především operní a baletní představení, ale také koncerty Filharmonie Brno a dalších umělců. Požár zasáhl provozní zázemí divadla

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax