Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2009 20:32

Jančíkův mluvčí mazal z Wikipedie šéfovy skandály

Zdroj: TV Nova

Několikrát, ale prý omylem, se pokusil mluvčí kontroverzního starosty Prahy 5 Milana Jančíka vylepšit profil svého nadřízeného.

Radovan Myslík, tiskový mluvčí Milana Jančíka, se pokusil v globální internetové encyklopedii Wikipedia upravit Jančíkův životopis. Podle MF Dnes vymazal z encyklopedie údaje o skandálech, které jsou se jménem starosty spojovány.


Wikipedie o Jančíkovi mimo jiné psala, že v prosinci 2002 srazil autem strážníka, který mu chtěl zamezit ve vjezdu na uzavřený Mánesův most. "Kontroverze též vyvolával jeho způsob prodeje nemovitostí na Praze 5 a fingovaný nákup pozemků," cituje deník informace z encyklopedie.

 

V minulých měsících se starostovo jméno objevilo i na seznamech podezřelých absolventů plzeňské právnické fakulty. Průběh jeho studia totiž není řádně zdokumentován. Více TADY.


Jančíkův spolupracovník Radovan Myslík údajně využil toho, že do encyklopedie může zasáhnout každý uživatel internetu, a negativní informace o starostovi několikrát smazal. Když správci serveru údaje na stránky vrátili, odstranil je Myslík znovu. Nyní správci stránku raději uzamkli.


Myslík ale tvrdí, že údaje smazal omylem. "Snažil jsem se ve starostově životopisu opravit informace, které nejsou pravdivé," řekl mluvčí. Vše prý dělal bez vědomí Jančíka.


"O takto brutální zásah do encyklopedie se doposud žádný z českých politiků nepokusil. Wikipedie je v celém světě naprosto apolitická a nezávislá, proto je něco podobného nepřípustné," citoval list jednoho z českých správců serveru.

 

Jančíkovo jméno už léta budí dráždí média, opozici na radnici i mnoho členů ODS. Jeho pozice je ale pevná, což dokázal v září, kdy ustál pokus o odvolání z pozice starosty, a v listopadu, kdy prošel do vedení pražské ODS, což popudilo i předsedu strany Mirka Topolánka.

tn.cz / ČTK
Reklama