Ze srazu kachen by měl radost i Fantomas

Na mostecký hipodrom se slétávají kachny, už pár dní se tu sjíždějí malá francouzská auta Citroën 2CV.

V těchto dnech je v areálu hipodromu už kolem dvou a půl tisíce těchto vozítek. Veřejnost si je může prohlédnout od tohoto pátku


"Počítáme s tím, že se sem sjede až čtyři tisíce vozidel. Máme tu různé typy, perličkou jsou třeba účastníci z Japonska, Zélandu nebo Austrálie. Ti obvykle své vozy pošlou lodí a z nějakého evropského přístavu pak k nám do Mostu dojedou,“ vysvětlují mluvčí celosvětového srazu Eva Fridrichová.


"Sama jsem hrdou majitelkou kachny, už jsem s ní procestovala kus Evropy, je to prostě pohodové vozítko, které nestárne. Navíc tu máme v areálu speciální výstavu věcí a vozů, které se v Československu vyráběly v době, kdy se ve Francii začaly vyrábět kachny,“ pozvala nás Eva Fridrichová.


V areálu hipodromu mohou návštěvníci vidět tisíce vozítek a tisíce stanů s jejich majiteli. Je až neuvěřitelné, co se do kachny vejde věcí a kolik pojme lidí. Cizinci a fanoušci těchto citroenů mezi sebou porovnávají své miláčky, je tu pro ně burza nebo různé výstavy.


Návštěvníci se mohou těšit jak na kachny vyšperkované, omšelé, pestrobarevné, s žertovnými nápisy, každý si tu prostě přijde na své.
 

Právě legendární kachny se proslavily i ve filmech se zločincem Fantomasem. I on by se v Mostě kochal plechovými krasavci.

Daniela Pilařová TN.cz