Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Koncert Kabátů se blíží, na Vypichu rostou tribuny

Pražský koncert kapely Pepy Vojtka se koná už 12. září. Přípravy jsou v plném proudu.

Dvacáté výročí oslaví skupina Kabát už 12. září "po čertech velkým koncertem“ na pražském Vypichu. Přípravy na oslavu pod širým nebem jsou v plném proudu, už dnes jsou podél ulice Bělohorská k vidění tribuny.
 

Ty měří na výšku šest a půl metru, široké jsou 36 metrů a pojmou šest a půl tisíce diváků. Od jeviště jsou vzdálené dvě stě metrů. Do pondělí se prodalo už přes čtyřicet tisíc lístků, louka bude určitě naplněná. 
 

Stavba samotného podia pro kapelu začne 8. září, pracovat na něm budou stovky lidí.

 Jeviště a koncertní střechu, které vyrostou v průběhu týdne, používaly hvězdy jako AC/DC, Rolling Stones nebo Metallica.
 

 

Kabáti už nebudou hrát pod širým nebem


Kapela Kabát podle manažera Radka Havlíčka od roku 1999 systematicky pracuje na zvyšování úrovně živých vystoupení. Od roku 2004 připravili dvě koncertní turné pod širým nebem. Prvním bylo turné k desce Dole v Dole a druhým ke Corridě. Koncert na Vypichu by měl etapu venkovních megakoncertů uzavírat.
 

"Další výhledově chystané turné budou na 99% opět v hale, ne venku. Pro fanoušky, kteří preferují venkovní prostory, to bude zřejmě na delší dobu poslední příležitost vidět Kabát venku“ řekl Havlíček 
 
Lístky ještě jsou

 

Vstupenky  jsou od úterý k mání pouze v pražských pobočkách, a to jen do 5. září. Od 6. do 12. září je již v předprodejích zájemci nepořídí. Zbylé lístky se budou prodávat přímo před koncertem na Vypichu od dvanácti hodin.
 

Lístků k sezení zbývá v předprodeji jen pár desítek a stojí 790 korun, lístků na stání blíže k pódiu za 550 korun je už také jen zlomek. Bez problémů je zatím možné koupit vstupenky na stání za 390 korun, ale i těch byl vytištěn omezený počet.
 

Doprava na koncert

 

Díky tomu, že kolem louky na Vypichu není dostatečná parkovací plocha, bude lepší nechat auto doma nebo na okraji Prahy a na koncert vyrazit MHD. Na místo dojedete tramvají číslo 15 bnebo 25 od stanice metra Hradčanská. Můžete použít i autobus číslo 179, 180 nebo 184.

Kateřina Lang TN.cz