Král žonglérů vytvořil nepřekonatelný jedenáctkový rekord. Máme CELÉ VIDEO

Velmi netradičním způsobem uzavřel svou rekordmanskou kariéru míčový ekvilibrista Jan Skorkovský. 11. listopadu v 11 hodin odstartoval svůj poslední, jedenáct minut dlouhý rekord plný jedenáctek. Jak agentuře Mediafax potvrdil prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek, Skorkovský v časovém limitu zvládl šedesát disciplín.

Skorkovský za svůj život vytvořil celkem 1361 vytrvalostních, rychlostních a dovednostních rekordů, z nichž 100 bylo ještě československých, tedy vytvořených do roku 1992. Rovný tisíc rekordů je českých a 261 jich je evidováno jako světových. "Rozhodl jsem se, že svůj poslední rekord zkusím udělat symbolicky 11. 11. v 11 hodin. Je to proto, že všechny moje rekordy se točí kolem fotbalu, který má v sobě taky jedenáctku,“ řekl Jan Skorkovský.

ČTĚTE TAKÉ:

NEUVĚŘITELNÉ! Dal gól HLAVIČKOU PŘES PŮL HŘIŠTĚ! VIDEO

 

S úderem jedenácté hodiny Skorkovský odstartoval. Úkol byl jednoduchý, za jedenáct minut absolvovat co nejvíce žonglérských disciplín. "Vybral jsem si jedenáct svých nejoblíbenějších rekvizit, takže vedle fotbalového míče jsou tam tenisáky, ping-pongové míčky, kokosový ořech, hroznové víno hrášek, vejce nebo šiška na americký fotbal,“ vyjmenoval rekordman alespoˇmn některé z rekvizit, se kterými kope nebo hlavičkuje. S každou rekvizitou pak musel absolvovat buď jedenáct doteků, nebo uběhnout jedenáct metrů. Když se zastavil čas, měl Skorkovský za sebou rovných šedesát úspěšných disciplín. "Od jedenácti hodin do 11 hodin a 11 minut absolvoval šedesát disciplín, což je nový rekord,“ potvrdil Miroslav Marek.

 

Skorkovský byl vzápětí korunován králem českých rekordů, žádný jiný Čech totiž tolik rekordních zápisů nemá. "Tenhle byl ale můj úplně poslední. Žonglovat budu dál, ale už ne na rekordy,“ potvrdil a vyzval tak nepřímo své nástupce k tomu, aby se jeho čísla pokusili překonat.
 

Dušan Vrbecký