Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kvitové leží rodný Fulnek u nohou! Svoji šampionku vítají všichni

Petra Kvitová
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Hektický týden po zisku wimbledonského titulu zakončila česká tenista Petra Kvitová v rodném Fulneku, kde v 16 hodin převzala z rukou starostky Jany Mocové čestné občanství města a předtím se o radost ze svého největšího úspěchu v kariéře podělila s občany Fulneku i okolí.

Po pondělním příletu z Londýna do Brna a tiskové konferenci v Prostějově si Kvitová užila úterý a středu ve Fulneku s rodinou a kamarády. Čtvrtek ale měla perný.

V 10.00 čekala tenistku audience u prezidenta Václava Klause, poté přelet tryskáčem do Karlových Varů, kde poobědvala s prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Jiřím Bartoškou, odpoledne v Praze absolvovala autogramiáda ve sportovním obchodě a večer byla hostem televizního pořadu.

Na reportáž TV Nova z Fulneku se podívejte zde:
„Bylo to náročné, ale zase bylo fajn, že se vše stihlo za jeden den a nebylo to roztažené třeba do dvou nebo tří dnů. Beru to tak, že jsou teď určité povinnosti, které po takovém úspěchu mám,“ nestěžuje si Petra Kvitová. „Ale už budu ráda, až se vrátím do normálních kolejí,“ doplnila.

Ve Fulneku čekala na Komenského náměstí na svou šampionku asi tisícovka lidí.

Na pódiu se vedle moderátorů Miloše Pokorného a Romana Ondráčka postupně představila starostka města Jana Mocová, Petřiny rodiče Pavla a Jiří, třídní učitel na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci Josef Fojtů a další lidé z okolí wimbledonské vítězky. Poté už v před půl čtvrté v historické limuzíně vjela na náměstí samotná tenistka a přivítaly ji bouřlivé ovace.

Z automobilu vystoupila s vítěznou trofejí a v nádherných šatech a fulnečtí obyvatelé byli ze své spoluobčanky opravdu nadšení.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Kvitová královnou Wimbledonu!


„Před měsícem jsem se tady potkala s místním obyvatelem a říkala jsem mu, že se pokusím ve Wimbledonu vyhrát, když mě o to žádal. Tak vám můžu slíbit, že udělám, co budu moct, abych ještě nějaký ten grandslam vyhrála,“ přidala na pódiu Kvitová. Po hodinovém programu už se pomalu těšila až se její život vrátí do normálních kolejí a skončí oficiality.

Od víkendu už by měla mít wimbledonská šampionka klid na přípravu na další část sezony, především na americké turnaje na betonu a poslední grandslamový turnaj US Open v New Yorku.

ČTĚTE TAKÉ:
ROZHOVOR: Kvitová prožila nejtěžší den v roli celebrity


„Odhlásila jsem se z turnaje v Bad Gasteinu, abych doléčila svalové zranění na noze. Pojedeme na fyzické soustředění do Vysokých Tater a tam bych měla dobít baterky a připravit se na zbytek sezony,“ nastínila rozumný plán. Loni po wimbledonském semifinále se pak tři měsíce herně hledala. „Poučili jsme se z toho. Je třeba si odpočinout a potrénovat,“ má Kvitová jasno.

tn.cz / Mediafax