Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

LAVIČKY znovu v řece! V Náchodě řadili opět vandalové. PÁTRÁNÍ pokračuje!

Lavičky podél řeky Metuje v Náchodě, které neznámý pachatel koncem února zničil a části hodil do řeky, vydržely na svých místech dva dny.

Vandal či vandalové je naházel do Metuje znova, řekla v úterý agentuře Mediafax mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.
Vedení Náchoda tehdy vypsalo odměnu za informace vedoucí k dopadení vandalů, kteří zdevastovali mobiliář podél řeky Metuje v blízkosti čerpací stanice Benzina v centru města.

I přes výzvy starosty města se však dodnes nepodařilo najít pachatele. "Za informace vedoucí k dopadení pachatele jsme jako město tehdy nabízeli odměnu ve výši 5000 korun. Přesto nikdo nic neviděl, ani neslyšel," komentoval situaci starosta Jan Birke (ČSSD). 

ČTĚTE TAKÉ:
Vandalové rozbili v Ostravě v městském autobuse skla

V souvislosti s rekonstrukcí Denisova nábřeží nechala radnice místo v minulém týdnu znovu osadit novými lavičkami. Ty však vydržely na svém místě pouhé dva dny.

"Pokud budeme pokračovat a mobiliář budeme do nekonečna obnovovat z městských peněz, nezbudou nám finanční prostředky třeba na výstavbu dětských hřišť nebo nezbytné opravy komunikací ve městě. A ptám se sám sebe - má to vůbec smysl?" dodal k řádění vandalů starosta.

O pomoc při pátrání po vandalovi nebo vandalech žádá veřejnost kromě radnice a městských strážníků také policie. Lidé mohou informace volat na linky náchodské městské policie 156 nebo 491 426 186, 739 548 951, případně obvodnímu oddělení Policie ČR v Náchodě.

Případ se stal poprvé v noci na sobotu 26. února, kdy zničil zatím neznámý pachatel v náchodském parku v Pražské ulici šest laviček. Z betonových podstavců odtrhal dřevěné latě ze sedáků a opěradel. Ty pak pohodil ze svahu k řece Metuji. Sílu zkoušel i na betonových podstavcích, u každé lavičky jeden z podstavců rozbil.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax