Lékařka je podezřelá, že u mentálně postižené ženy neodhalila rakovinu

Lékařská komise Karlovarského kraje začala vyšetřovat gynekoložku z Mariánských Lázní. Je podezřelá, že u mentálně postižené ženy neodhalila včas rakovinu.

Na rakovinu u pacientky přišli až později lékaři z Karlových Varů. Její sestra proto podala stížnost na lékařskou komoru a ministerstvo zdravotnictví.

 

48letá Lenka Třasoňová teď podstupuje ozařování. Jestli se vyléčí, nikdo nedokáže odhadnout. Podle lékařské zrávy má kromě vulvy zasaženou už i močovou trubici. Přestože je pacientka mentálně postižená, moc dobře si uvědomuje nebezpečí.

 

Příbuzná pacientky je přesvědčena o tom, že gynekoložka, kterou její sestra navštěvovala, rakovinu včas neodhalila.

 

"Měla svědění, pálení. Paní doktorka popisovala distrofické změny, ale nikdy neprovedla žádné vyšetřen," říka Lenčina sestra Jitka Rudolfová.

 

Na prohlídky k lékařce chodila pacientka více než rok. A její stav se nelepšil. Naopak.

 

"To už je dlouhá doba. Tam už by mělo být pomýšleno na zhoubné onemocnění nebo prekancerózu, tedy předchůdce zhoubného onemocnění," potvrzuje lékařčino pochybení primář Kliniky pro léčbu neplodnosti a ženských nemocí v Brně Pavel Otevřel.

 

Lékařka odmítla dát televizi Nova rozhovor.

 

Krajský úřad Karlovarského kraje už obdržel stížnost. V současné době požádal ošetřující lékařku o příslušnou dokumentaci.

 

Případ bude vyšetřovat komise nezávislých lékařů a odborníků. Závěry budou známy v průběhu dalšího měsíce. V případě pochybení lékařky policie zahájí trestní stíhání a gynekoložka stane před soudem.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

František Nyklas TV Nova