Lékárnice připisovala na recepty léky, z kterých se vyrábí pervitin

Ilustrační foto-15
Zdroj: Jindřich Kodíček

Až desetileté vězení hrozí provozovatelce lékárny z Brna (41), která na recepty pacientů připisovala další léky, aniž by je vydala. Byly to především léky, které se používají na výrobu pervitinu.

Na podivné praktiky lékárnice upozornil policii Státní úřad pro kontrolu léčiv. "Kriminalisté prověřováním zjistili, že žena na předkládané recepty připisovala další položky, které pacientům lékař nepředepsal," řekla agentuře Mediafax krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kuplíř prodával kamarádku. Nechával si platit pervitinem

 

Dopsané léky byla zejména hypnotika a uklidňující přípravky jako Lexaurin, Stilnox nebo Zolpinox. "Lékaři nám potvrdili, že předpisy obsahovaly pouze jednu položku a byly vytištěné z počítače. Provozovatelka přesto pod natištěný lék rukou dopsala další," dodala mluvčí.

 

Podle dalšího zjištění lékárnice řádně nezaevidovala téměř 1000 balení Modafenu a Nurofenu Stopgrip, které obsahují pseudoefedrin potřebný k výrobě pervitinu. "Společně se svým manželem odebírala tato léčiva na svá jména i několikrát denně. Společně v rozporu s právními předpisy tak za čtyři měsíce odebrali 460 těchto léků proti chřipce," sdělila Vedrová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pražská právnička prodávala pervitin

 

Dodala, že žena se do křížku se zákonem dostala už v roce 2008, kdy vystavovala fiktivní lékařské recepty. Tehdy soud podmíněně zastavil její trestní stíhání.

 

Za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a za výrobu a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu hrozí ženě až desetileté vězení. Obviněná je stíhaná na svobodě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos