Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO: Lesní vrah Kalivoda spáchal ve vězení sebevraždu

Zdroj: TV Nova

Třiatřicetiletý muž si za vraždu tří lidí odpykával doživotní trest. V neděli jednu hodinu po poledni si podřezal žíly.

Takzvaný lesní vrah Viktor Kalivoda spáchal v neděli ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. Třiatřicetiletý muž si ve vězení za vraždu tří lidí v roce 2005 odpykával doživotní trest. Případem se nyní zabývá policie a kontrolní orgány vězeňské služby, řekl mluvčí vězeňské služby Robert Káčer.

 

Podle informací agentury Mediafax byl Kalivoda na cele sám a údajně se podřezal. Stalo se to v neděli kolem jedné hodiny po poledni. Jeho tělo našli dozorci.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O TOM, JAK BYL KALIVODA V TELEVIZNÍ SOUTĚŽI:

 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie zatkla sadistického vraha. Přestal docházet na ambulantní terapii

 

"Nic nenasvědčuje, že by došlo k pochybení vězeňské služby," řekl Káčer. Dodal, že každý rok v českých věznicích spáchá sebevraždu kolem 12 vězňů. Mluvčí jičínské policie dnes ČTK potvrdila, že se policisté případem sebevraždy ve valdické věznici zabývají. "S ohledem na vyšetřování nelze zatím uvést bližší podrobnosti," řekla mluvčí.


Ke třem vraždám se přiznal

 

Tehdy osmadvacetiletý Kalivoda v roce 2005 zastřelil na lesní cestě u Nedvědice na Brněnsku starší manželský pár. O tři dny později na Kladensku opět v lese zavraždil legálně drženou zbraní čtyřiačtyřicetiletého muže na procházce se psem. Oběti si vybral náhodně.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA Z USVĚDČENÍ LESNÍHO VRAHA:

 

 

K činům se Kalivoda přiznal. U pražského vrchního soudu uvedl, že se v minulosti nejméně patnáctkrát chystal vraždit i v pražském metru. Vždy však v poslední chvíli od svého plánu upustil. Inspiroval se prý vražedkyní Olgou Hepnarovou, která v roce 1973 v Praze usmrtila nákladním autem osm lidí a o dva roky později byla popravena.

 

VRAŽDIL KALIVODA PODLE KNIHY? PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

 

 

O sebevraždu se pokusil několikrát

 

Spáchané vraždy měli bývalého policistu a řidiče tramvaje donutit spáchat sebevraždu. K tomu se přiznal u soudu.

 

Čtyři roky strádal a několikrát na sebevraždu pomýšlel, avšak nikdy nenašel tu odvahu se životem zkoncovat. právě vraždy mu ji měly dodat. Mnohokrát už údajně stál na mostě u Žampachu nebo na Nuselském mostě v Praze a měl v plánu skočit. Při pohledu dolů se několikrát pořezal na rukou, což mu údajně pomáhalo snížit napětí.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O VRAHOVĚ NĚKDEJŠÍM POKUSU O SEBEVRAŽDU:

 

 

 

Když čekal na rozsudek odvolacího vrchního soudu, pokusil se ve vazbě o další sebevraždu. V dopise na rozloučenou přiznal, že ho inspirovala vražedkyně Hepnarová.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

muf s příspěním Filipa Pultara tn.cz / Mediafax / ČTK