Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Letní scéna Vyšehrad uvedla premiéru komedie PRŠÍ! S Krausovou a Rodenem

Prší
Zdroj: TV Nova
Prší

V neděli 3. července 2011 proběhla na Letní scéně Vyšehrad další premiéra METROpolitního léta hereckých osobností. Provoz zahájila světová premiéra hry Evy Prchalové a Adama Krause, Prší. Komedie navazující na divadelní hity Otevřené manželství a O lásce je dalším příspěvkem Studia DVA do letní divadelní nabídky. V hlavních rolích Karel a Marian Rodenovi a Jana Krausová.

Pro režiséra Adama Krause se jednalo již o druhou spolupráci s Karelem Rodenem a Janou Krausovou (O lásce 2009).


"Karel mě oslovil, jestli bych nezkusil najít nějakou hru pro něj a pro Mariana a případně to pak nechtěl režírovat. Několik měsíců jsem se snažil najít takovou hru, nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme udělat něco autorského. Mezitím do obsazení přibyla i moje máma. Následně jsem se tedy s Evou Prchalovou domluvil, že se pokusíme napsat něco přímo na tělo těch tří.“

 

 

Eva Prchalová k tomu dodává: "Možná jsem chtěla, aby se potkali někde na riviéře, uprostřed sezóny a zažili něco bláznivě romantického, jedli humry a tančili sambu. Ale oni se nastěhovali do prázdného, lehce melancholického hotýlku ve Středozemí, na podzim. Ještě ke všemu pršelo.“

 

 

Hlavní hrdina, spisovatel ubytovaný v malém, klidném hotelu se ocitá na hranici mezi realitou a fikcí. V tu dobu se v jeho pokoji objevuje Ema /Jana Krausová/, zvláštní a na svůj věk, trochu naivní žena. Do hotelu přijela, aby si odpočinula a možná našla i někoho blízkého. Jenže jediný, na koho narazí, je introvertní spisovatel, který o žádnou komunikaci ani náhodou nestojí. Ona má v sobě ovšem určitou dávku drzosti, nedá se jen tak odbýt a začne mu zasahovat do soukromí.

 

Další reprízy Prší je možné na Letní scéně Vyšehrad navštívit 4. a 5. Července, 6. a 7. srpna, 17. a 18. srpna, nebo 30. srpna, či 1.záři.

 

Více informací najdete ZDE
 

TN.cz