Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Lidé PROTESTOVALI PROTI ROMSKÉ KRIMINALITĚ! Pochodovali Ústím...

Demonstrace proti romské kriminalitě - 14
Zdroj: Mediafax
Demonstrace proti romské kriminalitě v Ústí nad Labem

Demonstrace proti romské kriminalitě byla v sobotu odpoledne zahájena v centru Ústí nad Labem. Projevy organizátorů na Mírovém náměstí sledovaly necelé čtyři stovky lidí.

Svolavatel Milan Sůra v úvodu připomněl, že si nepřejí, aby se v Ústí nad Labem a dalších místech opakovaly problémy ze Šluknovského výběžku: "Podporujeme práva slušných občanů bez rozdílu barvy pleti a přejeme si dlouhodobé řešení kriminality," uvedl.

 

Podívějte se na reportáž TV Nova:

 

 

V davu jsou lidé s transparenty "Stop černému rasismu" a podobnými, ale demonstrace je zatím poklidná.

 

Podívejte se v galerii na fotografie z demonstrace:

 

GALERIE: Demonstrace proti romské kriminalitě

1
/
15
Zdroj: Mediafax
Demonstrace proti romské kriminalitě - 1

 

Po projevech účastníci shromáždění vyrazili na pochod okolo centra města. Trasa má vést Churchilovou ulicí k hotelu Vladimír a odtud po Masarykově třídě zpět do centra na Lidické náměstí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie obvinila SEDM LIDÍ za násilí při akcích DSSS na Šluknovsku

 

Policie přijela opatření k udržení bezpečnosti a pořádku. Připraveno zasáhnout je na 500 policistů. Sto policistů a sto strážníků městské policie je přímo na místě, sleduje shromáždění a pochod, další tři stovky policistů jsou připraveny zasáhnout v případě nepokojů. "Připraven je i antikonfliktní tým a další specialisté, na příjezdech do města kontrolujeme auta, jestli sem lidé nevezou zbraně nebo věci, které se jako zbraně dají použít," informovala policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.


PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

 

Další v pořadí již osmá demonstrace je na 13.30 ohlášena také ve Varnsdorfu. Tentokrát ji nepořádá kontroverzní Lukáš Kohout, který se s příznivci vypravil do Ústí nad Labem, ale skupina místních aktivistů. I ve Varnsdorfu jsou posílené policejní jednotky připraveny k udržení bezpečnosti a pořádku.

tn.cz / Mediafax