Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2011

Lidé stále více hazardují na ŽELEZNIČNÍCH PŘEJEZDECH! Letos jich 6 zemřelo

železniční přejezd
Zdroj: oficiální zdroj
Na železničních přejezdech letos zemřelo více lidí než loni. Ilustrační foto

O prázdninách zemřelo na železničních přejezdech v Česku šest lidí, o dva více než loni.

Podle Drážní inspekce v průběhu července a srpna zahynulo na českých železničních přejezdech šest lidí, což je o dva víc než vloni. Informace agentuře Mediafax ve čtvrtek poskytl mluvčí inspekce Martin Drápal.

 

"Na železničních přejezdech se v průběhu letošních prázdnin stalo 36 nehod, stejně jako v roce 2010," podotkl Drápal. Počet mrtvých je ale o padesát procent větší než v roce 2010, a zároveň se jedná o druhý nejvyšší počet usmrcených za poslední čtyři roky.

 

Pozitivní vývoj je však ve statistice počtu zraněných při letních nehodách na železničních přejezdech. "Zatímco v roce 2010 bylo za červenec a srpen zraněno dvacet lidí, letos je to sedmnáct osob," vypočetl mluvčí Drážní inspekce.

 

Z celkového počtu 155 smrtelných událostí na české železnici v letošním roce pouze dvě úmrtí nebyla ve spojitosti s nehodou na přejezdech nebo střetem vlaku s osobou. "V jednom případě se jednalo o osobu naskakující do rozjetého vlaku a v druhém o smrt cestující při srážce vlaků na začátku února," připomněl na závěr Drápal.

 

Mediafax
Reklama