Lidé V PYŽAMECH zaplavili METRO a VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ!

Lidé v pyžamech se sešli na Václavském náměstí
Zdroj: Mediafax

Na pražské Václavské náměstí se v sobotu dopoledne sešly desítky lidí v pyžamech, nočních košilích nebo županech. V rámci akce Pyjamos Metro Ride, kterou organizátoři svolali přes sociální síť Facebook se ještě předtím všichni účastníci happeningu projeli ve spacím oblečení metrem.

"Je to akce pořádaná přes facebook. Nejdřív jsme chvíli jezdili metrem, vyčistili si v centru zuby a teď se scházíme tady," řekl jeden z příchozích.

Akce se účastnilo kolem stovky převážně mladých lidí, většina z nich výběr úboru nepodcenila. Na Václavském náměstí tak byly k vidění krajkové noční košilky, pruhovaná pyžama, spací overaly s medvídky, někteří nadšenci dokonce přišli v papučích.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Kongresman vede kampaň v pyžamu. Propaguje šetrnost


Jeden z organizátorů akce navíc po jedenácté hodině pod sochou svatého Václava vysvětlil všem důvody sobotního setkání. "Jako každý umělecký nebo politický směr, i my máme svůj manifest. Má tři body a budeme se snažit o jejich prosazení," řekl.Prvním bodem manifestu spáčů je snaha změnit často kritizovaný systém změny letního a zimního času. "Požadujeme, aby se v novém formátu čas měnil vždy jen na zimní," přednášeli organizátoři za potlesku všech účastníků program hnutí.

ČTĚTE TAKÉ:
Další výstřelek Robbieho Williamse: růžové pyžamo


Dalším bodem manifestu je zavedení spací hodiny v zaměstnání, posledním požadavkem potom zavedení zimního spánku, který zdůvodňují představitelé hnutí dobrými zkušenostmi z říše zvířat. "Je to poučení od medvědů. Medvědů se každý bojí, protože v zimě spí," vysvětlil.Své požadavky se budou snažit prosadit v nejbližší době. "Těžká doba si žádá tvrdá opatření. Pro dosažení našich cílů zahájíme tuto akci protestní minutou spánku," vyzvali organizátoři přítomné, kteří ulehli na Václavském náměstí na přinesené deky a po dobu jedné minuty předstírali spánek.

ČTĚTE TAKÉ:
Newyorské metro oživila tradiční "jízda bez kalhot"


"Naše politika je taková, že žádnou politiku mít nebudeme, radši budeme spát," ukončil akci samozvaný mluvčí hnutí.
Největší nadšenci se potom ještě rozcvičili a krátce po jedenácté hodině už většina účastníku z Václavského náměstí odcházela.

Mediafax