Loď u Děčína znovu uvízla, lodník přišel o kus prstu

Loď uvízla na mělčině
Zdroj: TV Nova
Uvízlou loď pomohl vyprostit remorkér Beskydy

Na nákladni lodi, která v úterý uvízla na mělčině a ve středu se zastavila podruhé, se stal úraz. Jeden z lodníků přišel o kus prstu při manipulaci s kotvami. Celá záchranná akce se tak o nějaký čas protáhne.

Loď, kterou dopoledne odtáhl remorkér Beskydy z mělčiny, už navíc opět stojí. Pravděpodobně se ji na lodní šroub namotal řetěz z bójky.

 

Jen několik desítek minut stačilo, aby se německá nákladní loď Liebenwalde, která v úterý uvízla na mělčině u Křešic,  dostala opět do problémů.

 

Dopoledne ji z mělčiny vyprostil největší český říční remorkér Beskydy.

 

Loď však daleko nedoplula. Po několika desítkách minut se zase zastavila. Kapitán lodi oznámil, že se mu na lodní šroub zřejmě namotal řetěz z bójky. Na pomoc ji opět vyplouvá remorkér Beskydy.

 

Aby se loď podařilo uvolnit z mělčiny, musela se zvednout hladina Labe. Jezný na střekovských zdymadlech agentuře Mediafax řekl, že kvůli tomu bylo třeba zvýšit hladinu řeky o více než půl metru.


Labe se tak z úterních 245 centimetrů přiblížilo ve středu ke třem metrům. V místech, kde loď uvízla, bylo třeba ještě prohrábnout dno, postaral se o to podvodní bagr Komatsu. Beskydy potom s 1000 tun těžkou lodí několikrát pohnuly, lodníci ji nejdříve přivázali na zádi a remorkér posunul loď doprostřed řeky, pak připoutali příď, která stále visela na mělčině. Asi po půl hodině byla Liebenwalde na hluboké vodě.

 

PODÍVEJTE SE:

Reportáž TV Nova o vyprošťování lodi


Loď naložená šrotem vyjížděla z přístaviště Kovošrotu a kapitán se s ní otáčel v místech, kde je to zakázáno. Pokusy o uvolnění plavidla byly zahájeny už v úterý odpoledne, ale byly neúspěšné.

 

 

muf s přispěním Martina Kočárka tn.cz / Mediafax