Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Lukáše Bauera přivítaly na Božím Daru stovky fanoušků

Vítání Bauera na Božím Daru-1
Zdroj: Mediafax
Na Bauera čekaly na Božím Daru davy fanoušků.

Bouřlivé přivítání čekalo v úterý večer v Božím Daru na dvojnásobného olympijského medailistu Lukáše Bauera.

Bauer se vrátil domů a přivezl ukázat cenné medaile. Pozdravit jej přišlo více než 300 fanoušků, i když Boží Dar na Karlovarsku má jen 180 obyvatel.

 

Přivítat olympijského hrdinu Lukáše Bauera přišli vedle domácích také mnozí rekreanti, kteří ve vyhlášeném krušnohorském zimním středisku tráví jarní prázdniny nebo dovolenou. Nejvzdálenější byli až ze Znojma, nechyběli Plzeňáci nebo lyžaři z Karlových Varů.


 

Přesně v 19 hodin se na pódium, které vyrostlo na náměstí v Božím Daru, vyhoupl Lukáš Bauer a za mohutného potlesku, nadšených výkřiků a pískání ukázal fanouškům obě medaile, které se mu houpaly na hrudi.

 

"Díky všem za přivítání, jsem moc rád, že jsem doma, že jsem tady s vámi a díky za vaši podporu," pozdravil Lukáš své sousedy, kamarády a známé. Z tváře, která je jindy velmi soustředěná, mu nemizel úsměv a bylo vidět, že si přivítání náležitě užívá.

 

"Zítra budu spát asi hodně dlouho, vidím to minimálně do dvou hodin. Doma se zdržím bohužel jen jeden celý den, pak mě čeká odjezd na další závody," řekl Bauer. Na pódiu měl v tom okamžiku vedle sebe i svoji usměvavou manželku Katku, která si trochu postěžovala nad tím, že svého slavného manžela si v zimě doma příliš neužije.

 

"Nejvíc mě pobavily moje dvě malé dcery, které po příjezdu samozřejmě nejvíce zajímalo, co jsem jim z olympiády přivezl," žertoval slavný běžec.


 

Na pódiu se před Lukášem Bauerem začaly kupit nejrůznější dary od přátel i představitelů radnice. Dostal dokonce minimálně 70 let staré dřevěné běžky, pro další zimní přípravu. Obklopen davem fanoušků odešel Bauer na radnici, kde proběhla autogramiáda.


Ještě předtím se zastavil na malé výstavce sestavené z fotografií, které zachycovaly běžce Bauera od jeho dětských let, kdy s lyžováním začínal a získával první sportovní trofeje.

vrl tn.cz / Mediafax