Majitel louky je zoufalý, pozemek mu ničí stovky turistů

Ladislav Olej se už dva roky hádá s radnicí. Ta postavila na kopci rozhlednu, ke které chodí davy turistů přímo přes jeho pozemek.

Ladislav Olej z Roudna u Slezské Harty na Bruntálsku už dva roky bojuje s rozježděným pozemkem, hromadami odpadků a auty parkujícími bez povolení, kde se dá.
 

Majitel pozemku doplatil na to, že radnice Roudna postavila na kopci rozhlednu, ale jaksi příliš neřešila, kudy k ní povedou přístupové cesty.
 

“Brali to prostě tak, že vlastníci okolních pozemků budou muset strpět to, kudy lidé budou na rozhlednu chodit, nebo jezdit. Přes můj pozemek, přes moji louku jezdí k rozhledně auta, motorky, čtyřkolky a neustále mi louku ničí. Přes louku původně žádná lesní cesta nevedla, a teď je to tady rozježděné a zaneřáděné odpadky. Jen loni jsem jich vysbíral deset pytlů. Krom toho si tu na mém pozemku všichni parkují, kde se jim zachce,“ zlobí se Ladislav Olej s tím, že se mnohokrát obracel na starostu Roudna s žádostí o vyřešení situace, ale nepochodil.

 

“Snažil jsem se s ním jednat o tom, aby obec zprovoznila parkoviště u kostela, aby lidé parkovali tam, ale odmítají se se mnou bavit. Obec to naopak ještě podporuje,“ říká nešťastně Olej.
 

Starosta Roudna Jan Pánek se nejprve odmítl o záležitosti bavit, rozpovídal se až po telefonu. “Je to cesta soukromá. Ale obec jako správní orgán má právo rozhodnout, jestli ta cesta bude užívaná, nebo ne,“ prohlásil Pánek. Podle něj nikdo z radnice nechce, aby k rozhledně turisti jezdili autem. Ale hlídat cesty prý radnice nemůže.

 

Nad tím však Ladislav Olej vrtí zamítavě hlavou. “Vždyť loni se mnou obecní úřad dokonce zahájil správní řízení, abych cestu zprůjezdnil, a umožnil tam parkování. Byl to pokus, jak mě donutit, abych nechal turisty přes svůj pozemek jezdit a ničit si ho.“ Olej se snaží situaci řešit aspoň tak, že občas přivolá na nezodpovědné řidiče policii, která jim rozdá pokuty, ale nemá to žádný efekt.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Marek Švidrnoch TN.cz