Mamba uštkla chovatele na Bruntálsku, do nemocnice dojel sám, dál letěl vrtulníkem

Velmi jedovatý had mamba černá uštkla svého chovatele. Z Krnovské nemocnice, kam dojel sám, ho do pražské Všeobecné nemocnice na specializované pracoviště ho transportoval vrtulník.

Mamba černá uštkla v pátek večer na Bruntálsku svého chovatele. Z krnovské nemocnice, kam se ještě stihl dopravit sám vlastním vozem, už ho na specializované pracoviště do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze přepravil vrtulník, informoval agenturu Mediafax mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.


Uštknutý třicetiletý muž o půl desáté večer už cestou do nemocnice telefonicky kontaktoval záchranáře, ti vyrozuměli nemocnici v Krnově, že k nim jede na životě ohrožený pacient. V nemocnici mu poskytli odbornou lékařskou pomoc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HAD v koupelně vyděsil obyvatele pražského Proseka


Po desáté večer v Krnově přistával záchranářský vrtulník. Jeho posádka pacienta přebírala v umělém spánku a připojeného na umělou plicní ventilaci. V noci ho v Praze předávala lékařům specializovaného toxikologického centra, které se specializuje na případy intoxikací živočišnými jedy, zejména po uštknutí jedovatými hady.


Jed mamby černé je velice silný a toxický, úmrtnost po uštknutí tímto hadem je vysoká.
 

tn.cz / Mediafax