Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Matka šikanované policistky, která se zastřelila, ŽÁDÁ MILIONOVÉ ODŠKODNÉ!

Policejní automobil
Zdroj: Mediafax
Policistka se zastřelila kvůli šikaně. Ilustrační foto

Matka devětadvacetileté policistky, která se loni v červenci zastřelila přímo v budově pražského policejního ředitelství, žádá po vedení policie jako odškodné tři miliony korun

"Škoda způsobená mé klientce je jednak nemajetková, ztratila svou dceru. Dále majetková, ztratila příjem, který jí dcera poskytovala a do budoucna garantovala v rámci svých zákonných, ale i morálních vyživovacích povinností," řekl  advokát Václav Láska. Pokud prezidium nezaplatí, hodlá se Láska soudit.

 

Mladá policistka udržovala intimní vztah se svým nadřízeným. Když se rozešli, začal ji šikanovat. Zažádala si proto o přeložení, posudek ji ale měl napsat právě její exmilenec. Když ho ženě předal, šla do své kanceláře a zastřelila se služební zbraní.

 

 

 

Případ prověřovala inspekce. Šikanu, na kterou si stěžovala policistka v dopise na rozloučenou, ale nedokázala prokázat. Proto případ inspekce v prosinci odevzdala tehdejšímu řediteli pražské policie Martinu Červíčkovi ke kázeňskému projednání. Petr B. byl potrestán srážkou z platu.

 

 

Podle advokáta matky mrtvé policistky se údajně nadřízený její dcery nezachoval takto poprvé. Advokát teď hledá svědky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax