VELKÝ SMUTEK! Medvědice Cora sežrala obě mláďata!

Dvě mláďata, která se v úterý narodila v brněnské zoo lední medvědici, nepřežila. Matka Cora je ve středu před devátou hodinou ranní sežrala, řekla Mediafaxu mluvčí zoo Lucie Kapounová.

Medvědice se po odpočinku začala aktivně projevovat ráno před devátou hodinou. "Na kamerovém záznamu jsme zahlédli obě mláďata. Jedno menší narozené v úterý odpoledne a druhé větší, které přišlo na svět večer," uvedla Kapounová.
 
Podle ní Cora obě mláďata očichala a poté je sežrala. "Nesežrala je proto, že by měla hlad, ale protože potomci byli slabí. V přírodě to tak chodí," vysvětlila Kapounová s tím, že v mimo zajetí by slabý jedinec lákal další zvířata, a proto jej matka kvůli silnému instinktu raději sežere.

PODÍVEJTE SE NA POROD LEDNÍCH MEDVÍĎATPSALI JSME:

TRAGÉDIE v brněnské zoo! Medvědice SEŽRALA MLÁĎATA
 

 

Mláďata se narodila v úterý. Cora ovšem nesežrala mládě, ale jak ukázaly záznamy, šlo pouze o placentu. Mládě poté nebylo delší dobu vidět, Cora jej podle ošetřovatelů zřejmě ukryla do slámy což napovídá tomu, že mládě se narodilo mrtvé. Druhé mládě, které porodila ve 20 hodin, samice očistila, dala mu napít mléka a poté jej zabalila do slámy a zahřívala ho tlapou, což bylo dobré znamení. V noci i v brzkých ranních hodinách se Cora chovala klidně a na některých záběrech kamery byla již u matky obě mláďata.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Medvědice mají podle zoologů přirozený instinkt vycítit, jestli je narozené mládě životaschopné. "Pokud se narodí mrtvé nebo matka cítí, že nemá šanci přežít, sežere ho," řekl Mediafaxu ředitel zoologické zahrady Martin Hovorka.
 

Lední medvědice Cora má nyní za sebou čtyři neúspěšné porody, při kterých žádné z mláďat nepřežilo 48 hodin. Úspěšně odchovala před třemi lety mláďata Billa a Toma, kteří zajistili zoo vysokou návštěvnost.

 

TN.cz