Město postavilo hřiště za evropské peníze! MÍSTNÍ SE BOUŘÍ KVŮLI HLUKU

Město Vsetín možná bude muset vrátit evropskou dotaci ve výši jeden a půl milionu korun. Peníze dostalo na výstavbu veřejného hřiště na sídlišti Trávníky. Tamní obyvatelé ale paradoxně volají po jeho zrušení. Vadí jim velký hluk a nepořádek. Pokud by hřiště zaniklo, bude muset město dotaci vrátit.

Hřiště mezi panelovými domy desítky let chátralo. Až vloni ho město s velkou slávou za evropské peníze opravilo a otevřelo široké veřejnosti. Vřelých slov se ovšem radní od místních občanů nedočkali. Požadavek místích zní jasně. Hřiště chtějí okamžitě zrušit.

 

Z ministerstva pro místní rozvoj teď přišlo definitivní stanovisko. Pokud hřiště zanikne, město musí vrátit 1,5-milionovou dotaci.

 

Hluku se místní zřejmě jen tak nezbaví. Navíc to vypadá, že pro dětský křik už nebudou platit žádné limity. Ministerstvo zdravotnictví totiž připravuje nový zákon o hluku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z Vršovické vodárny je krásné dětské hřiště

Počítač místo hřiště! ČESKÉ DĚTI JSOU STÁLE OBÉZNĚJŠÍ

 

Podle místích je také problém v tom, že se na veřejném hřišti scházejí nepřizpůsobiví občané. Nepořádek je tady prý na denním pořádku.

 

Radnice se snaží dál s ministerstvem o dotaci vyjednávat. Zatím se ale občané musejí spokojit s tím, že hřiště teď častěji kontrolují strážníci.
 

Televizní noviny