MILOVNÍCI LEDOVÉHO VÍNA POZOR! Přijdete si na své v Lednicko-valtickém areálu

Milovníci ledového vína si příjdou na své v Lednicko-valtickém areálu. Ilustrační foto

Lednicko-valtický areál bude první zářijový víkend patřit milovníkům ledového vína.

Na první ročník mezinárodní soutěže vín s názvem IceWine du Monde spolu s ochutnávkou se od pátku 2. do neděle 4. září můžou v Lednicko-valtickém areálu těšit milovníci ledového vína. Mediafax o tom ve čtvrtek informoval tiskový mluvčí centrály CzechTourism Pavel Klicpera.

 

Akce se o prvním zářijovém víkendu zúčastní 16 profesionálních degustátorů z České republiky, Slovenska, Rakouska a Francie, kteří pod vedením generálního ředitele Světové vinařské organizace (OIV) Federica Castellucciho budou hodnotit 83 vzorků ledových a slámových vín ze 41 vinařství z celého světa.

 

Součástí odborného programu IceWine du Monde bude také open air festival určený pro širokou veřejnost.

 

"V okolí zámku Lednice v sobotu 3. září od 10.00 do 18.00, na zámku ve Valticích od 10.00 do 22.00 a v neděli 4. září na obou místech od 10.00 do 17.00 mohou návštěvníci ochutnat soutěžní i nesoutěžní vzorky moravských vín a kulinářské speciality Jihomoravského kraje," upřesnil Klicpera.

 

V rámci festivalu mohou dále účastníci soutěžit o drobné dárky a o dvacet hlavních cen, víkendových pobytů pro dvě osoby do turisticky zajímavých destinacích Česka, které věnoval hlavní pořadatel agentura CzechTourism.

 

"Velcí i nejmenší zájemci o soutěž obdrží na speciálních stanovištích soutěžní letáčky s podrobnými pravidly soutěže," informoval dále Klicpera.

 

Návštěvníci se můžou těšit i na prezentaci regionálních řemesel, dětská představení, zpěváky a tanečníky z muzikálů Hříšný tanec a Děti ráje, kapelu MAKO!MAKO, cimbálovku Medicimbal, unikátní Presúzní mužácký sbor z Velkých Pavlovic a mnoho dalších. Na pódiu ve Valticích vystoupí také letošní vítěz soutěže Česko-slovenské SuperStar Lukáš Adamec.

 

Akci završí sobotní slavnostní večer na zámku Lednice, během něhož budou oceněna vína dosahující nejvyšší požadované kvality. Cenu předají předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), kteří soutěž zaštítili.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax