Mistrovství ČR v jízdě spřežení zná své vítěze

Tři dny bojovali jezdci spřežení v Semicích, nedaleko Lysé nad Labem, o titul mistra republiky 2010. Na kolbišti Pod Hůrou se představilo 35 jezdců spřežení všech kategorií, které u nás mají své zastoupení, a to dvojspřeží pony, jedno-, dvoj- a čtyřspřeží velkých koní.

Po první disciplíně, kterou byla drezura, přišel na program divácky atraktivní maraton. V něm závodníci absolvovali na 7,5 kilometrech dlouhé trati v členitém terénu 7 náročných překážek, včetně oblíbeného jezírka či hradu.

ČTĚTE TAKÉ:

V letadle se splašili koně. Stroj nabral zpoždění
 

Konkurence byla veliká a reálné šance na zisk mistrovského titulu mělo v každé kategorii hned několik jezdců. Nejméně početné pole bylo v pony párech. Toho využil Tomáš Palán (JK Moravský Krumlov), který v závěrečném účtování po parkuru, těsným rozdílem jediného trestného bodu, pro sebe získal titul Mistra ČR 2010.
 


 

V kategorie jednospřeží si bez větších problémů pro vítězství dojel Ladislav Jirgala (JK Hubička Telnice). Největší konkurence byla mezi dvojspřežími. Titul ČR kategorie dvojspřeží 2010 se svým bílým spřežením získal Martin Gössl (JO TJ Agro Cheb – Nebanice).
 


 

V kategorii čtyřspřeží se v Semicích sešli pouze tři závodníci, nicméně ti nejlepší. Mistr republiky 2010 v této kategorii Jiří Nesvačil st. (JK Hřebčín FAVORY) ale od první chvíle nenechal nikoho na pochybách, že si vítězství opravdu zaslouží.
 


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz