Mítink ČSSD v Ostravě: Michal David, Vlčkův konec a potyčka

Michal David na mítinku ČSSD
Zdroj: Mediafax

Na Prokešově náměstí v Ostravě se uskutečnil odpoledne předvolební mítink sociální demokracie.

Po vystoupení šéfa strany Jiřího Paroubka a Lubomíra Zaorálka v úvodu akce se grémium strany odebralo na jednání za zavřenými dveřmi na ostravskou radnici.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlček končí ve vysoké politice. Paroubek chce hlavy rivalů


"Hovořilo by se mělo o dalším osudu Miloslava Vlčka," sdělil pouze manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. Vlček skončil nejenom jako šéf Sněmovny, nebude ale za sociální demokraty kandidovat ve sněmovních volbách. "Potvrzuji slova předsedy Jiřího Paroubka, k 30. dubna se vzdávám funkce předsedy Sněmovny,“ dodal Vlček lakonicky.


Vlček ve středu přiznal, že porušil zákon při vracení milionové půjčky. Částku 1,1 milionu vrátil před pěti lety v hotovosti, už tehdy ale platil zákon o omezení hotovostních plateb nad půl milionu korun. Šéf sněmovny však tvrdil, že v době poskytnutí půjčky ještě neexistovala podmínka bezhotovostního styku při transakcích nad půl miliónu korun. Později se přiznal ke lži. Původně tvrdil, že neznal svého bývalého poradce Petra Vrtala.

Zazpívají i Scorpions


Na ostravském volebním mítinku strany se sešly stovky lidí, kterým zpívá Michal David. Na náměstí se prodává pivo za dvě koruny a nabízejí párky za oranžové kupony. 

V Ostravě vystoupí legendární německá skupina Scorpions. Hardrocková pětice, která v lednu oznámila úmysl zakončit svou kariéru, se představí na dvouhodinovém koncertu, který tak bude posledním v Česku. Vystoupení je součástí zahájení celostátní kampaně ČSSD před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny.

Během vystoupení Jiřího Paroubka vznikl konflikt mezi staršími příznivci strany a hloučkem asi dvaceti mladších odpůrců, kteří přišli s transparenty proti návratu komunismu a píšťalkami. Střet uklidňovala policie.

Desítky policistů hlídkují po celém Prokešově náměstí i v jeho okolí, také řídí dopravu, kterou odklání z frekventované Sokolské ulice procházející kolem náměstí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax