Mladík chtěl skočit ze střechy budovy! Rozmlouvali mu to 5 hodin!

mladík chtěl skočit ze střechy domu
Zdroj: Mediafax
Mladík se chtěl zabít skokem z budovy. Hasiči pod ním roztáhli obří nafukovací matraci. Ilustrační foto

Policistům v Karlových Varech se v pátek nad ránem podařilo rozmluvit sebevraždu sedmadvacetiletému muži, který vylezl na budovu na Náměstí Míru a vyhrožoval skokem. Přivolaný policejní vyjednavač a psycholog hasičů s mužem jednali pět a půl hodiny, řekla mluvčí policie Martina Hrušková.

"K úspěšnému vyjednávání s mladým mužem jsme museli co nejrychleji získat co nejvíce informací k jeho osobě a o dalších okolnostech, které ho k demonstrativnímu jednání sebevraždy přiměly. Toho se zhostili právě vyjednavači, kteří vedli s mužem dialog s cílem vyřešit spory a dohodnout se na co nejvíce uspokojivých zájmů všech zúčastněných stran, za cenu i několika kompromisů," řekla mluvčí Hrušková.

 

PODÍVEJTE SE:

Z TOHO MRAZÍ! Sebevraha ZACHRÁNILA kolemjdoucí dívka! POLIBKEM!


Dalším hlavním cílem vyjednavačů bylo navázání kontaktu s mužem, zklidnění a stabilizace celé situace. "Nakonec po pěti a půl hodinách vyjednávání se podařilo muže přesvědčit, aby se přiblížil k oknu a následně ho jeho zachránci vtáhli do pokoje. Mladého muže na místě vyšetřil lékař a následoval odvoz do specializovaného lékařského zařízení," uvedla Hrušková.


K záchraně muže vyrazili i hasiči z Plzně. Ti na místo dopravili speciální matraci, která měla zmírnit následky případného skoku sebevraha.

tn.cz / Mediafax