Mladík vylezl na komín v Karlíně, dolů ho dostali hasiči

Mladík vylezl na karlínský komín
Zdroj: Mediafax
O motivu mladíkova chování nejsou zatím žádné informace

Mladý muž vylezl v sobotu kolem šesté hodiny ranní na přibližně padesát metrů vysoký komín v objektu v ulici U Sluncové v pražském Karlíně.

Dolů se dostal po necelých dvou hodinách s pomocí přivolaných hasičů a hned poté ho zadrželi policisté, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

Podívejte se na video ze zásahu hasičů:

 

 

Mladík nejdříve obcházel okolí, zazvonil i u sousedního zámečku Sluncová. "Mluvil zmateně, nedokázal mi říct, co vlastně chce, vypadal, že je opilý nebo snad zfetovaný," řekl Mediafaxu hlídač ze zámečku. "Za chvíli jsem si všiml, jak leze nahoru na komín, dostat se k němu je jednoduché, ten plot přeleze dítě," dodal.

 

Hlídač přivolal polici a ta záchranku a hasiče. Ti přijeli asi ve čtvrt na sedm. To už byl muž úplně nahoře. Chvíli seděl se spuštěnýma nohama, poté si lehl. Dvojice hasičů-lezců se vydala za ním nahoru. Když se dostali k mladíkovi, zajistili ho, aby nemohl skočit či aby nespadl.

 

 

Hasiči vzápětí vysunuli vysokozdvižnou plošinu. Její pomoci však nebylo potřeba. Mladík souhlasil s tím, že sleze dolů sám. Hasiči ho připoutali k jistícímu lanu. Jeden lezl dolů těsně před ním, druhý slézajícího muže jistil seshora a popouštěl mu lano. "Pojď taky dolů," volal na něj mladík. "Já se o tebe bojím, je to hrozná vejška," dodal. "Já půjdu, až ty budeš dole," dostalo se mu odpovědi.

 

Motiv neznámý

 

Před tři čtvrtě na osm se mladíkovy nohy dotkly země. Záchranáři byli bez práce, mladého muže zadrželi policisté a odvezli ho na služebnu k výslechu.

 

O motivu mladíkova chování nejsou zatím žádné informace. "Chodila tady kolem dívka, koukala nahoru a plakala, možná se pohádali, nebo se před ní chtěl ukázat," uvedla žena ze sousedství.

tn.cz / Mediafax