Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Modelka Němcová pokřtila knihu fotografa Vana

Modelka Pavlína Němcová pokřtila novou knihu fotografa Roberta Vana The Platinum Collection, která obsahuje dvě stě fotografií ze stejnojmenné výstavy.

Robert Vano právě zahájil svou největší výstavu The Plattinum Collection ve výstavní galerii Mánes. Při té příležitosti pokřtil i svou novou knihu, která obsahuje veškeré fotografie, které Vano v Mánesu vytavuje.


Galerie: Vano

1
/
10
Zdroj: Jindřich Kodíček
Robert Vano-4


“Je to skvělá věc. Protože i ta sebelepší výstava jednou musí skončit, ale kniha? Ta zůstane věčně,“ říká vydavatel Jaroslav Klíma, který tuto speciálně zhotovenou knihu vytiskl.


Modelka Pavlína Němcová je Vanova dlouholetá přítelkyně a jeho tvorbu si oblíbila. To byl asi i jeden z důvodů, proč se stala kmotrou nové knihy. “Robertovi jsem modelem nikdy nestála, ale uvidíme. Třeba k tomu ještě dojde,“ zauvažovala.


Výstavu The Platinum Collection, která potrvá do 9. září 2009, bude doprovázet několik doprovodných akcí:


12. 8. - 19:00 – večer s Robertem Vanem/ Moje cesta do exilu (Robert Vano o svém odchodu do zahraničí)
19. 8. - 19:00 – večer s Robertem Vanem / Jak jsem se stal fotografem (Robert Vano vypráví jak se stát světovým fotografem )
26. 8. od 19:00 – večer s Robertem Vanem / o procesu výroby platinových fotografií
1. 9. v 17:00 – Helmut Newton – SUMO. Návrat legendy. Robert Vano křtí nové vydání slavné knihy.
2. 9. - 19:00 – večer s Robertem Vanem a Davidem Hrbkem (autorem biografie Někdy ráj). Hudební doprovod- skupina November 2nd.
8. 9. -19:00 - přehlídka mladých návrhářů - dražba jedinečné kolekce triček Roberta Vana a dražba velkoformátových fotografií.
 

Galerie Vano

1
/
9
Zdroj: TN.cz
Robert Vano-5

 

Dveře výstavní síně Mánes jsou otevřeny úterý až neděle od 11 do 21 hodin.
 

Jindřich Kodíček TN.cz