Moja do Španělska neodjede! Je nemocná a má rýmu

Moja slaví 5. narozeniny, 13.12.2009
Zdroj: Mediafax

Gorila Moja, která měla za 24 hodin opustit Českou republiku a letět za svým budoucím potenciálním partnerem do Španělska, zatím zůstává v Zoo Praha. Moja začala být apatická, má rýmu a je u ní podezření na virózu horních cest dýchacích, informovala v neděli mluvčí Zoo Jana Ptačinská Jirátová.

Letecký transport Moji z Prahy do španělského Cabárcena, který byl naplánován na pondělí 17. října, se kvůli možnému onemocnění zvířete rozhodlo vedení pražské zoo odložit.

 
"Její imobilizace a přeprava by tak mohly být spojeny se zvýšeným rizikem. Navíc by hrozilo, že se nakazí i gorily z cabárcenské skupiny," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.
 
Náhradní termín přesunu gorilí slečny do Španělska tak teprve bude stanoven. Vedení pražské Zoo ale uvedlo, že vzhledem k nutné rekonvalescenci by nebylo vhodné, aby se přesun zvířete uskutečnil v nejbližších týdnech.
 
Současně se blíží porod další samice Bikiry, ke kterému může údajně dojít i výrazně dříve, než pražská Zoo očekávala. Kvůli tomu se odhaduje odjezd Moji pravděpodobně až na jaro příštího roku.

 

Mediafax