Morbidní zábava ve Slaném. Tanec s mrtvou srnou!

Nechutná zábava na plese
Zdroj: tvnoviny.sk
Hosté dali na plese srně do tlamy doutník a fotili se s ní.

Víkendový myslivecký ples ve Slaném se změnil ve zvrhlou zábavu s mrtvými zvířaty. Fotografie, na kterých hosté pózují se srnou - tančí s ní a dávají jí do tlamy doutník, se nestyděli zveřejnit i na sociální síti Facebook.

Myslivecký ples se konal v sobotu (21. ledna) v hotelu HEJTMANSKÝ dvůr ve Slaném. Desátý ročník plesu organizovalo Myslivecké sdružení Záboří - Libovice. Zděšený organizátor plesu se domnívá, že jde o cílenou antikampaň proti českým myslivcům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Před dveřmi našel mrtvé zvíře, vyhrožují mu


Pravost snímků potvrdil i organizátor plesu Jan Husák. "Po prostudování fotografií musím potvrdit, že jsou to záběry z našeho plesu. Ty lidi však neznám a určitě to nejsou myslivci, "uvedl.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


Podle slov organizátora měly právě tyto fotografie poškodit dobré jméno myslivecké organizace, která již podesáté uspořádala Myslivecká ples. "Podle mě nejsou zhotoveny náhodně, byly provedeny na objednávku," dodal Husák.

 


Nic to ale nemění na faktu, že se celá událost odehrála na plese. Hosté se totiž bavili s hlavní cenou tomboly - srnou. "Je to o to horší, že šlo o srnu, kterou ulovili někdy v prosinci a byla v mrazicím boxu," vysvětlil Husák. "Je to pošlapání loveckých tradic, celou věc prošetříme," dodal na závěr.

 

"Nevím, jak se dotyční pánové dostali k srně a bažantů. Jedno je jisté, nemají co hledat v řadách myslivců, " vyjádřil se i ředitel kanceláře Slovenské myslivecké komory Imrich Šuba.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HRŮZA! Zdrogovali psa. Zmatené zvíře srazilo auto

 

Je paradoxní, že právě takové záběry vznikly na mysliveckém plese u nás, v České republice, kde má myslivost bohatou tradici.

 

"Pochybuji o tom, že šlo o lovecký ples, protože ani jeden ze zúčastněných není v mysliveckém oblečení," dodal Šuba. Pokud by se podobná situace odehrála na Slovensku a na fotografiích by se se zvířaty bavili myslivci, byl by jim odňat lovecký lístek. "Hluboce odsuzuji takové morální mělké chování," uzavřel.
 

tn.cz / tvnoviny.sk / kos