Muž chtěl dostat azyl v cizině, napsal si výhrůžný dopis

Anonym přinesl na služebnu v Mělníku výhrůžný dopis. Vyšetřovatelé však zjistili, že ho napsal sám. Na jeho základě chtěl získat azyl v zahraničí.

Výhružný rasistický dopis přinesl v úterý na policejní služebnu v Kostelci nad Labem třiatřicetiletý muž z Mělnicka. Kriminalistům se podařilo zjistit, že si jej napsal sám kvůli vycestování a využití žádosti o azyl, řekl ve středu Mediafaxu policejní mluvčí Václav Tichý.

 

Dopis napsaný strojem, ve kterém byly mimo hrozeb, aby táhli z obce a ze země, jiné daleko tvrdší výroky, měl muž podle jeho vyjádření obdržet poštou do místa bydliště již 11. ledna.

 

"Policisté dopis zajistili a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," dodal mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti vyhrožovaly sousedům smrtí! Vyděsily desítky lidí!

 

Kriminalisté ale nakonec zjistili, že dopis skutečně napsal a sám si jej poslal právě oznamovatel. "Důvodem jeho jednání bylo přimět manželku, aby se odstěhovali z místa trvalého pobytu, kde mají dlouhodobě neshody s dalšími občany. Chtěl vycestovat mimo území ČR. Potvrzení o oznámení události, vystavené policejním orgánem chtěl muž využít při žádosti o azyl v zahraničí," ukončil Tichý.

 

Policisté celý případ odložili a muž vyvázl bez trestu, protože nebylo zjištěno, že by se dopustil protiprávního jednání.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf tn.cz / Mediafax