Muž našel na Písecku munici z druhé světové války

stará munice
Zdroj: oficiální zdroj
Munici lidé nacházejí v lesích, u řek, či na svých pozemcích, například při stavebních a rekonstrukčních pracích - ilustrační foto

Munici z druhé světové války našel ve čtvrtek pracovník povodí Vltavy u obce Neresce na Písecku. Mluvčí policie Kamila Ingrišová v pátek pro agenturu Mediafax uvedla, že pyrotechnik odvezl nález k odbornému zneškodnění.

Muž našel munici u řeky Skalice při průzkumu a výměře povodí. "Objevil torzo pistole, dělostřelecký granát a náboje. Vše pochází skutečně podle prvotního vyjádření pyrotechnika z období před více než 60 lety, tedy z druhé světové války," uvedla Ingrišová.

 

Jelikož podobných případů na jihu Čech stále přibývá, nabádají policisté nálezce, aby vždy informovali policii na lince 158 a nikdy se nepokoušeli takto podezřelé předměty sami vyzdvihnout. "I banální nález, o kterém si může někdo myslet, že je po mnoha letech nepoužitelný, může skutečně způsobit zranění nebo i smrt," varovala mluvčí.

 

Pyrotechnici v Jihočeském kraji vyjíždějí k obdobným nálezům v průměru jednou až dvakrát v týdnu. Munici lidé nacházejí v lesích, u řek, či na svých pozemcích, například při stavebních a rekonstrukčních pracích.

tn.cz / Mediafax