Muž se v bytě otrávil! Z kamen unikal oxid uhelnatý

Záchranka
Zdroj: TV Nova
Záchranáři nedokázali muži již pomoci (ilustrační foto).

Šestašedesátiletý muž ze Slezských Pavlovic na Bruntálsku v sobotu zemřel ve svém bytě na otravu oxidem uhelnatým, který unikal z kamen.

Již v pátek záchranáři pomáhat pěti lidem, kteří přiotrávili ve Svobodných Heřmanicích, uvedla Mediafaxu policejní mluvčí Pavla Tušková.

 

Ve Slezských Pavlovicích zasahovali záchranáři v sobotu kolem desáté dopoledne. "Po otevření bytu našli v pokoji mrtvého šestašedesátiletého muže. Jako předběžnou příčinu smrti stanovil lékař otravu oxidem uhelnatým a nařídil zdravotní pitvu," uvedla mluvčí.

 

Již v pátek odpoledne unikal plyn ve sklepě rodinného domu ve Svobodných Heřmanicích. Plyn se rozšířil do celého domu. "Ošetřili jsme čtyři lidi, u nichž měli záchranáři podezření na otravu oxidem uhelnatým. Šlo o šestnáctiletou dívku a sedmadvacetiletou ženu, které byly v bezvědomí. Skončily v krnovské nemocnici," uvedl mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

 

Lékaři ošetřovali také muže a ženu v seniorském věku, kteří měli závratě a nevolnost.

 

Ve stejném domě zasahovali záchranáři již v pátek dopoledne. "Pomoc poskytovali dvaapadesátileté ženě, která udávala rovněž obtíže, které svědčily pro možnost nadýchání zplodinami," doplnil Humpl.

muf tn.cz / Mediafax