Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Muž si ustlal na silnici. Přejelo ho auto

Vážným zraněním a leteckým transportem do nemocnice skončila kuriózní dopravní nehoda u Květinova na Havlíčkobrodsku. Auto tam v pondělí v noci přejelo muže, který ležel na silnici. O nehodě ve středu informovala havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

I když k nehodě došlo už v pondělí večer, policie o ní informovala až ve středu. „Řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který jel ve směru na Květinov, se míjel s nezjištěným protijedoucím vozidlem. Poté před sebou na krátkou vzdálenost uviděl ležícího muže, který ležel bez hnutí celou svojí délkou na komunikaci kolmo k silničnímu příkopu na pravé straně,“ popsala situaci Mazourová.

 

Vedle ležícího muže stál podle ní další člověk, kterému později policisté naměřili 0,51 promile alkoholu v dechu. Řidič začal podle policie intenzivně brzdit, ale střetu již nezabránil a ležícího muže přejel. „Devětačtyřicetiletý muž byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice v Havlíčkově Brodě a následně letecky transportován do nemocnice Brně. U řidiče byl alkohol dechovou zkouškou vyloučen,“dodala Mazourová. S tím, že u těžce zraněného muže nebylo možno pro rozsah jeho zranění dechovou zkoušku provést a proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici.

 

Další okolnosti nehody jsou nadále v šetření policie.

 

Na Vysočině přitom nejde o první takový případ. Už v pátek k podobné nehodě došlo u Hamrů nad Sázavou na Žďársku. Šestadvacetiletého muže tam přejel stejně starý řidič Alfy Romeo. Podle policie i v tomto případě přejetý muž ležel před nehodou na silnici.
 

Dušan Vrbecký