Muž skočil na okraji Prahy pod nákladní vlak. Přežil!

Hasiči spolu se záchranáři zraněného vyprostili, případ převzala kriminální policie
Zdroj: Mediafax
Hasiči spolu se záchranáři zraněného vyprostili, případ převzala kriminální policie

Mladý muž skočil v sobotu v noci nedaleko nádraží Praha-Klánovice v sebevražedném úmyslu pod nákladní vlak. Srážku přežil, záchranáři ho v kritickém stavu převezli do nemocnice.

Nehoda se stala kolem jedenácté hodiny večerní v katastru Újezdu nad Lesy na hlavním železničním koridoru z Prahy na Kolín. "Strojvůdce uvedl, že si všiml muže přikrčeného za značkou omezující rychlost vlaků na sto kilometrů v hodině, vzápětí zaznamenal náraz a začal brzdit," řekl agentuře Mediafax vedoucí výjezdu kriminální policie.

 

Vlak 31letého muže srazil a odhodil. Přivolaní záchranáři zraněného s pomocí hasičů přenesli do sanitky a v kritickém stavu ho odvezli do nemocnice.

 

"Přikláníme se k verzi, že muž chtěl spáchat sebevraždu, i když zatím úplně nevylučujeme ani nešťastnou náhodu," doplnil kriminalista. Trať zde vede lesem, asi tři sta metrů od místa střetu je na okraji obce podchod pro pěší, takže není pravděpodobné, že by si někdo například zkracoval přes koleje cestu k domovu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt na kolejích! Dvě dívky v Kralupech srazil vlak!

 

Totožnost zraněného muže policisté znají, doklad, který u něj našli, ale ještě prověřují. Provoz na trati byl během zásahu záchranářů a policejního vyšetřování přes dvě hodiny omezen, vlaky jezdily po jedné ze tří kolejí a nabíraly drobné zpoždění.

 

Podobný případ se nedaleko odtud stal v úterý ráno, kdy poblíž stanice Praha-Běchovice objevil strojvůdce na kolejích značně zdevastované tělo sebevraha.

 

 

Mediafax