Muž zahynul při záchraně psa, který se dostal při koupání do víru pod jezem

Řeka. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Bezvládné tělo pejskaře vylovili podle Bartíkové z vody během několika minut tři policisté, které zavolala svědkyně - ilustrační foto

Šestatřicetiletý muž zahynul v sobotu při koupání psa pod jezem Rožnovské Bečvy ve Stříteži nad Bečvou na Vsetínsku.

Agentuře Medifax to řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková s tím, že muž sice psa z víru zachránil, voda jej však stáhla zpět pod jez a muž se utopil.

 

Bezvládné tělo pejskaře vylovili podle Bartíkové z vody během několika minut tři policisté, které zavolala svědkyně. "Skočili pro něj do půli řeky, snažili se ho do příjezdu sanitky rozdýchat, ale marně," řekla Bartíková.

 

Dodala, že muž se rozhodl zachraňovat psa sám. I když se mu to podařilo, vír ze stále rozvodněné Rožnovské Bečvy jej pod jezem stáhl ke dnu. "Sobotní odpolední tragédie je, bohužel, smutným varováním pro ostatní lidi, kteří by se snad při panujícím slunečném počasí chtěli v rozvodněných řekách na Zlínsku koupat," poznamenala Bartíková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tříletá dívka spadla do rozvodněné Berounky. Bojuje o život

Dva lidé se topili na jezu v Karlštejně, podařilo se je zachránit

 

Smrt majitele psa je ve Zlínském kraji druhým případem utonutí během týdne. Ve středu našli lidé v Lužkovicích u Zlína v Dřevnici tělo zatím neznámého, asi padesátiletého muže, který se podle policie utopil při povodňové vlně, která se uprostřed týdne přehnala regionem.

tn.cz / Mediafax