Myslivec zastřelil cvičeného psa. Teď ho čeká soud

Až před soud se zřejmě dostane myslivec, který loni v prosinci v lese zastřelil služebního psa.

Sužebního německého ovčáka Baxe, který měl složenu druhou nejvyšší kynologickou zkoušku, zastřelil v lese u Jihlavy na začátku prosince člen myslivecké stráže František Med ze Stříteže. "Jen jsem se bránil, pes na mě zaútočil," tvrdil tehdy muž. Podle něj na něho Bax vyběhl z houští. "Byla to rána od boku," dodal. 

 

Bax patřil Martinu Hanáčkovi z Jihlavy - vojákovi z povolání, který byl v té době na misi v Afghánistánu. Psa venčila jeho matka na louce nedaleko Jihlavy. "Pustila jsem ho na volno, ale byl stále na dohled, navíc poslouchal na slovo," tvrdí Hanáčková. 

 

PŘEČTĚTE SI

Myslivec zastřelil psa s výcvikem za 100 tisíc. Prý se bránil

 Případ zabitého psa: Myslivec lže, tvrdí kynologové

Do případu se vložili i kynologové, kteří Baxe cvičili. Sami dokonce zorganizovali rekonstrukci, v níž se snažili dokázat, že Bax na myslivce nezaútočil.

 

PODÍVEJTE SE:Policie ale nyní dala zapravdu majitelům psa a kynologům a myslivce po více než čtyřech měsících vyšetřování obvinila z tresntého činu. "Policejní komisař zahájil trestní stíhání třiašedesátiletého muže z Jihlavska. Byl obviněn ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci," potvrdila jihlavská policejsní mluvčí Jana Kroutilová. Podle policie totiž myslivec střílel neoprávněně.

 

Na  služební plemena totiž myslivci střílet nesmějí i podle zákona. Ten totiž zakazuje střelbu nejen na služební, ale například i záchranářské nebo lovecké psy.

Dušan Vrbecký