Na aktivisty na Šumavě VLÍTLO 100 POLICISTŮ! ZADRŽELI 38 LIDÍ

Aktivisté na Šumavě
Zdroj: Mediafax
Na aktivisty na Šumavě se vydalo 100 policistů. Ilustrační foto

Stovka policistů zasahuje na Šumavě proti ekologickým aktivistům, kteří brání v kácení stromů. 38 aktivistů policie odvezla.

 

Kolem 100 policistů zasahovalo ve středu po poledni poblíž Černohorské nádrže na Šumavě proti ekologickým aktivistům, kteří se snažili vlastními těly bránit kácení stromů napadených kůrovcem. Policisté zadrželi 38 lidí, dva lidé jsou podezřelí z násilí proti úřední osobě, uvedla pro Mediafax mluvčí policie Dana Ladmanová.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 

"Celkem jsme během středy zadrželi 38 lidí. Dva ze zadržených, muž a žena, jsou podezřelí z násilí proti úřední osobě. Při vyvádění a zadržení mladistvé dívky napadli policisty," řekla Ladmanová s tím, že na místě dokonce blokovaly matky s dětmi.

 

Mluvčí ekologických aktivistů Vratislav Vozník z místa zásahu policie pro Mediafax uvedl, že došlo k incidentům. "Jednu z blokádnic při vynášení z prostoru vymáchali policisté v kalužích a bahně. Naši podporovatelé volají a píší ministrovi vnitra, policejní inspekci a ombudsmanovi, aby zasáhli proti podobným praktikám," hlásil z místa blokády Vozník.

 

 


PSALI JSME TAKÉ:

NA VLASTNÍ KŮŽI: 24 hodin s ekology a dřevorubci na Šumavě

 

 

 

 

Policie podle něj zasahovala velmi brutálně. "Když policisté odváželi sedmnáctiletou dívku, chtěl s ní mluvit její otec. Běžel za autem, ale jeden z policistů ho srazil k zemi a spoutal ho. Když pak policista klečel na otci dívky a poutal ho, udeřila ho matka dívky. Podle našich informací jsou oba podezřelí z násilí proti úřední osobě, ale vše máme zdokumentované na videu, muž policisty určitě nenapadl," postěžoval si Vozník. Mezi zadrženými by podle Vozníka měl být také Martin Konvička z Entomologického ústavu AV ČR.

 

 

V lokalitě se během celého dne těžilo, podle Vozníka se aktivistům podařilo kácení přerušit zhruba na hodinu a půl. "Během čtvrtka předpokládáme, že by nás nemělo být méně než ve středu, tedy kolem stovky. Opět se vydáme na lokality a budeme blokovat. Během čtvrtečního odpoledne by nás měla přijet podpořit zpěvačka Lucie Redlová," doplnil Vozník.

 

 

 

 

 


Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax